Chcete provozovat glamping stany v teplém podnebí a u moře? 

Přemýšlíte nad glampingovým resortem? Ale chcete mít glamping mimo Českou republiku? Zjišťujete si, zda jsou glampingové kopule vhodné i do teplejšího podnebí? Zda může být glamping stan u moře a jak odolává vlhkosti?

izolace kopule glampingu

Jaké příslušenství je potřeba, abyste mohli provozovat glamping celoročně?

  • Izolační vložka
  • Pozinkovaný rám stanu
  • Klimatizace
  • Solární ventilátor
  • Zvlhčovač vzduchu
  • Podlaha
  • Izolace kopule alfa omega 

Izolace? Může to na Vás působit zavádějícím dojmem, ale také se často doporučuje pro horké podnebí. Proč? Je to ekvivalent 13 cm styrofoamu, takže udrží vaši kopuli chladnou, i když je venku velmi horko.

Izolace nejenže udrží interiér v chladu, ale také kopule působí příjemně a útulně. Izolaci si můžete vybrat v jedné ze tří dostupných barev: khaki, ecru a světle šedá.

Antikorozní ochrana konstrukce 

Konstrukce je pozinkovaná a odolná. konstrukce má práškový nástřikem, pokud bude vaše geodetická kupole vystavena mořskému vánku a mořské soli. Antikorozní ochrana je vhodná do oblastí s vysokou vlhkostí.

Klimatizace

Díky klimatizaci  budete moci udržovat nízkou teplotu uvnitř kopule, když je venku opravdu  horko. Díky izolaci, kterou jsme zmínili výše, můžete ušetřit za náklady na elektřinu při použití klimatizace, protože se díky izolaci bude kopule držet déle chladná.

Solární ventilátor 

Solární ventilátor podporuje přirozené větrání a správnou cirkulaci vzduchu. Asistovaná cirkulace vzduchu bude hrát hlavní roli v prevenci kondenzace vlhkosti. Obzvláště ceněné v létě a v teplých klimatických podmínkách, protože poskytuje extra chlazení. Ventilátor se otáčí za slunečných dnů, kdy je ho nejvíce potřeba, v dnech kdy slunce nesvítí jej lze připojit k elektrické síti.

Hurikány a silný vítr

Naše kopule jsou navrženy tak, aby zvládly extrémní vítr. 

Pokud budou kopule v oblasti s extrémními podmínkami, řádně zajistěte kopuli k zemi. Nabízíme speciální zemní kotvy pro kopule právě do oblastí se silným větrem. Prokonzultujeme s Vámi, zda vaše kupole může vyžadovat dodatečné ukotvení. Konstrukce jsou navrženy do 130 km/h. Máme ještě nově v nabídce konstrukce zpevněné, které odolávají i hurikánům. Pokud se očekává vítr 200 km/h, doporučujeme sundat kryt a konstrukci a uložit ji, dokud bouře nepomine.

Glamping kopule do tropů

Odvlhčovače

Dále Vám doporučujeme v teplých klimatech a v blízkosti moře používat odvlhčovače vzduchu, které klima ve stanu zhramonizují.

Údržba

Počítejte také s údržbou stanu, kdy jej postříkejte pistolí s vlažnou vodou od písku a soli. Nenechávejte na stanu žádné nečistoty. Pro údržbu Vám dodáme celý manuál, podle kterého se můžete řídit. Nicméně údržba stanů není žádná věda.

Podlahová izolace

PCV zemní izolace je na míru vyrobená folie, která se připevňuje k obvodu kopule. Pokud se váš glampingový resort bude nacházet v horkém klimatu, je to téměř nutnost. Izolace zabraňuje pronikání vlhkosti a hmyzu dovnitř stanu. PVC podlahová krytina je vhodná na všechny typy podkladů jako je tráva, dřevěné desky, betonové podklady. Na tuto izolaci je možné položit podlahovou krytinu dle vlastního výběru.

kopule v tropech

KONTAKTUJTE NÁS

Chcete se poradit s Vaším konkrétním projektem? Kontaktujte nás a vymyslíme společně řešení. 

Kontakt

Ing. Barbora Hlávková

Tel: 773 750 076

Email: bara.hlavkova@gmail.com

Chcete zaslat více materiálů a ceník?
Kontaktujte nás pomocí formuláře nebo rovnou zavolejte