Vybavení ke glampingovým stanům

Skladba glamping stanů

Kryty na Glampingy

Předefinování standardů –  Používáme pouze ty nejkvalitnější materiály a stroje, abychom zajistili, že každý glamping bude odolný proti vodě a počasí. Glamping  stany jsou tak vhodné jak do tropů, tak do zimy. Díky sférickému oknu máte krásné výhled do přírody. Dále může být přidáno okno “střešní” které umožní výhled na hvězdy. 

Barva glamping stanu – Univerzálně elegantní a vždy v módě je sněhově bílá se skvěle hodí pro každé roční období na většině glampingových míst. V zimním období se elegantně spojí s prostředím. Dále můžete vybrat z pískové barvy, tmavě zelené a světle zelené, šedé a béžové. Můžete si od nás vyžádat také vzorník barev. Který Vám rádi představíme na osobní schůzce. 

Specifika krytu glampingu

 • Jednovrstvá PVC  membrána s lesklým, UV odolným, fungicidním nátěrem
 • Tloušťka 650 g/m2, nehořlavá (DIN 4102, B1/M2)
 • 100% voděodolný, velmi vysoká pevnost v roztržení a v tahu
 • Snadné čištění / lze prát v pračce
 • Odolné vůči změnám teploty a zabarvení
 • Provozní teploty: -40°C / +70°
 • Předpokládaná životnost: 8 – 12 let (v závislosti na podmínkách konkrétního místa)
Glamping stan ve stromech

Konstrukce

Pro naše konstrukce používáme pouze vysoce kvalitní konstrukční ocelové prvky, které jsou pozinkovány a zajištěny antikorozním nátěrem zevnitř i zvenčí. 

Vizuální vzhled konstrukce může být vylepšen volitelnou antracitovou povrchovou úpravou. Antracitový práškový lak dodává interiéru glampingu dotek útulnosti a extra elegance, zatímco žárové zinkování zaručuje vynikající antikorozní ochranu.

Lak konstrukce: všechny ocelové díly žárově zinkované / ocelově stříbrná matná barva
165x ocelových rámových vzpěr + 15 konstrukčních patek
Kompletní sada šroubů, podložek, matic + náhradní díly
TUV testované strukturální výpočty pro rychlost větru až 120 km/h

Glamping lze snadno demontovat a kdykoli přesunout na jiné vhodné místo. Bezpečná montáž glamping stanu vyžaduje také pevné ukotvení konstrukce k zemi. Naše nabídka zahrnuje také ocelové kolíky pro umístění do dřevěné podstavy. 

KOTVY – Kolíky z vysoce kvalitní oceli zajišťují, že glamping bude pevně a bezpečně připevněn k zemi. Díky tomuto typu kotvení glampingu bezpečně odolá silnému větru a dalším extrémním povětrnostním podmínkám. 

15x kotevních ocelových kolíků.  Materiál: pozinkovaná konstrukční ocel Délka: 80 cm

Glamping zelená barva

Izolace

Prodyšná, vícefóliová izolační vrstva s podšívkou poskytuje účinnou tepelnou izolaci za každých podmínek a přitom je velmi tenká a přizpůsobivá. Izolační systém udržuje vnitřek chladný během teplejších dnů a teplý během chladnějších dnů. Působí také jako parozábrana, která zabraňuje hromadění vlhkosti uvnitř kupole. Izolační vložka je vyrobena z bezvláknitého, nealergického a nedráždivého materiálu s plátěnou podšívkou na míru pro lepší vzhled. Má vysokou estetickou hodnotu a naplňuje interiér všeobjímající útulností. Naplňuje interiér pocitem bezpečí a přeměňuje kupoli na chráněné útočiště mezi přírodou.
Izolační materiál: tepelně izolační rohož potažená hliníkovou vrstvou na obou stranách. 
Tloušťka: 5 mm (ekvivalentní 70 mm izolace z minerální vlny nebo 100 mm polystyrenové pěny)

 • Koeficient odrazu radiačního tepla: až 85 %
 • Odstraňuje rosný bod
 • Barva izolační vložky: Světle šedá, ecru, béžová.
 • Izolační vložka plátna: vysoce kvalitní tkaná polyesterová tkanina
 • 100% voděodolný
 • Nehořlavý (certifikovaný)

SPECIÁLNÍ PORÁLNÍ IZOLACE – ZJISTIT VÍCE

Izolace glamping
glamping stan podlaha

Izolace podlahy

Odolný kryt PVC utěsňuje kopuli zcela od země a zabraňuje pronikání vlhkosti a nežádoucích škůdců dovnitř. PVC Podlahová krytina je vhodná pro všechny typy podkladů (tráva, dřevěné palubky, beton atd.).
Doporučujeme na to další podlahovou krytinu (jako dřevěné desky, lino, vinyl atd.). 

glamping stan ventilator

Solární ventilátor

Solární ventilátor napomáhá přirozené ventilaci a správné cirkulaci vzduchu. Asistovaná cirkulace vzduchu bude hrát hlavní roli v prevenci kondenzace vlhkosti a hromadění tepla uvnitř kupole. Obzvláště oceníte v létě a v teplých podnebích, protože poskytuje extra chlazení. Ventilátor je namontován v jednom z otvorů. Není vyžadován žádný externí zdroj napájení; ventilátor se otáčí během slunečných dnů, kdy je to nejvíce potřeba.

glampingstan_dveře

Dveře do glamping stanu

Kdykoli je vyžadováno větší soukromí a bezpečnost, uzamykatelné, sklopné skleněné dveře jsou perfektním řešením. Zvyšují celkový komfort pobytu uvnitř glampingu, propouštějí dovnitř více denního světla + udělají Glamping stan ještě luxusnější.

Pokud chcete něco víc přírodního, jsou k dispozici i zipové dveře. 

 

Kouřovody a kamna

Komín instalovaný pro usnadnění používání vlastních kamen. Izolovaný komín je dodáván s  řezaným ocelovým límcem spojeným s membránovým krytem. Montuje se do jednoho ze tří otvorů na okna, zabraňuje nechtěným přenosům tepla směrem k membráně a zajišťuje vodotěsnost otvoru. Komín je dodáván v elegantní tmavě antracitové barvě. Jiné komíny nejsou podporovány, proto pokud chcete používat kamna, důrazně doporučujeme tento komín. 

Vytápění v glampingovém stanu

Kamna

Kvalitní kamna spolu s komínem, který prohřeje kupoli teplem a celkovým pocitem útulnosti. Ocel/železná kamna s keramickou spalovací komorou a ocelovou základovou deskou umožňují komfortní glamping po celý rok.

Specifikace:

Komín: Průměr: 150 mm
Materiál: nerezová ocel, uvnitř zateplená
Barva: antracit
Laserem řezaný ocelový límec (vodotěsný otvor membrány a zabraňuje přenosu tepla)
Klapka nahoře (zabraňuje pronikání vody dovnitř)
Sporák: Jmenovitý výkon: 8 kW
Výška: 105,20 cm
Šířka: 52,80 cm
Hloubka: 42,20 cm
Průměr kouřovodu: 150 mm
Hmotnost: 145 kg
Materiál: kotlová ocel, litina
Kouřovod fi 150 mm / sací konektor fi 100 mm
EU certifikace

Vytápění v glampingovém stanu

Střešní okno umožňuje výhled na hvězdy

Toto střešní okno umožňuje pozorování hvězd přímo z útulné postele. Je to „must have“ pro všechny nadšence glampingu, kteří chtějí obdivovat noční oblohu z pohodlí kopule. Okno má své výhody i ve dne, protože pozorování mraků pohybujících se po obloze je uklidňující a léčivý zážitek.

Propouští spoustu přirozeného světla do kupole a dodává se s izolovanými trojúhelníkovými stínidly, které umožňují snadné zakrytí a odkrytí střešního okna pomocí magnetické tyče. Rozměr okna 4,10 m2. 

stan kupole stresni okno na hvezdy

Nehořlavé záclony

Dva závěsy umožňují úplné zakrytí panoramatického okna, poskytují soukromí a také pomáhají při tepelné izolaci interiéru kopule.
Tmavě šedá dodává interiéru výrazný barevný akcent a tónuje jej módním a přitom elegantním způsobem. Mírně modernistický charakter barvy obohacuje interiér o více glamour design . Podmanivým způsobem koresponduje se světlými interiéry.

Specifikace záclon

Záclonová sada: spony na záclony + tyč
Barva látky: šedá, béžová, písková
Vysoce kvalitní zatemňovací tkanina; odolnost proti světlu (>99%)
Vysoce protipožární
Lze prát při teplotách do 30°C
Lze žehlit do 100°C

 

Záclony glamping
Kontakt

V sekci ke stažení můžete najít další materiály.

Ing. Bára Hlávková

Tel: 773 750 076

Email: bara.hlavkova@gmail.com

Katalog

Zajímá Vás katalog a rychlý přehled glamping stanů?